Kiteboarding incidentai

Šiame video skyriuje parinkti skirtingi incidentai susiję su jėgos aitvaro generuojama jėga, kiekvienu atveju gali būti skirtingos pasekmės, nes tai priklauso ir nuo vėjo stiprumo, oro sąlygų, sportininko pasiruošimo lygio ir žinoma sėkmės. Linkime nebūti panašių video klipų veikėjais, o tik stebėtojais. Mokykitės iš kitų klaidų ir būkite dėmesingi staiga kintančioms oro ir vėjo sąlygoms. Sėkmes ant vandens !

Sėkmingai, be traumų pasibaigęs incidentas. Tai įvyko tik dėl to, kad buvo paimtas per didelis jėgos aitvaras prie stipraus vėjo.

Žiūrint su gera nuotaika tai juokinga. Būna ir tokių, kurie kaltina visus ir viską tik ne save…:). Šį kartą tik suplėšytas jėgos aitvaras (2:45min.) ir per laimingą atsitiktinumą nesužaloti kiti žmonės,o vandenyje supainiotos dvieju aitvarų stropos. Kaltininkui pasakyta „kad tu nelaukiamas šiame spote”. Atkreipkite dėmesį į įsitempiantį lentos lyšą ir skrendančią paskui lentą, taip irgi galima būti sužalotu ir vandenyje.

Neturiu informacijos ar šis žmogus pirmą kartą valdė jėgos aitvarą, bet bandė daryti pavojingą triuką ”prisirišęs prie trapecijos pakilti i orą”, kaip baigėsi galite spręsti patys.

Pavyzdys, kai mokantis kaituoti žmogus bando peršokti per katerį ir nenumato tiksliai atstumo, aukščio, pagreičio bei trajektorijos ir pervertina vėjo stiprumą.

Keletas incidentų, kaip gali atsitikti ir mokančiam kaituoti. Kiek man žinoma incidentas prasidedantis 2:20 min. baigėsi tragiškai. Per audrą geriau nekaituoti,nes vėjo gūsiai gali būti nenuspėjami ir viršijantys aitvaro apimamą diapazona keletą kartų !


Prie gusiuoto vėjo jėgos aitvaras gali ore pratempti nenuspėjamai toli ir greitai, gerai jei sportininkas yra toli nuo kranto ir nėra pavėjui kliučių. Prie labai stipraus vėjo jėgos aitvarą reikia valdyti labai tiksliai ir švelniai.


Po jėgos aitvaro kilpos (kiteloop) atrodo lygtai švarus nusileidimas, bet būna ir taip…

Šis incidentas vyko Rėkyvoje, nebuvo laiku panaudota saugumo sistema, gerai kad kaitas buvo beveik išsileidęs ir nei žmogus, nei kaitas neužkabino kitų jėgos aitvarų, o pakeliui nebuvo kietų kliučių !